Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP chce obejść sylwestrowe obostrzenia

TVP organizuje plenerowy koncert mimo pandemii i godziny policyjnej (fot. materiały prasowe)

TVP, mimo pandemii, godziny policyjnej w noc sylwestrową i zamkniętych hoteli, szykuje koncert plenerowy w amfiteatrze w Ostródzie. Publiczność udawać mają tancerze, a jako nocleg telewizja wykorzysta prawdopodobnie znajdujący się w pobliżu swój ośrodek wypoczynkowy.

TVP, zapowiadając koncert sylwestrowy, pochwaliła się, że wystąpią m.in. Zenek Martyniuk, Boys i Roksana Węgiel. "A to nie będzie z tamtego roku nagranie? Przecież takie restrykcje mają być w sylwestra…", "Widzę, że tych to godzina policyjna i impreza do 5 osób nie obowiązuje", "Oni wszystko mogą" - komentowali internauci na facebookowym profilu TVP "Bądźmy razem".

Jak TVP zamierza zorganizować koncert w związku z planowanymi ograniczeniami, gdzie nocować będą ekipy telewizji i artyści, a także, czy za publiczność robić będzie ok. 300 tancerzy? TVP na nasze pytania nie odpowiedziała.

O pomysł z tancerzami, którzy mają udawać publiczność, zapytaliśmy Ewę Wiśniewską, dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie. - Centrum Kultury świadczy usługę wynajmu amfiteatru, zatem po odpowiedzi na te pytania odsyłam do rzecznika TVP - ucina Wiśniewska. 

Skontaktowaliśmy się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie. - Z doniesień medialnych wiem, że taki koncert będzie w Ostródzie. Nikt do nas się nie zwracał o nic, z żadnym zapytaniem - mówi nam pracownik ostródzkiego sanepidu. - Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym - przekonuje i zapowiada: - Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone.

Możliwe, że TVP skorzysta ze swojego ośrodka wypoczynkowego w Sarnówku, który jest kilkadziesiąt kilometrów od Ostródy. - Wiem, że prawdopodobnie ośrodek od 28 grudnia będzie zamknięty dla kogokolwiek, bo będziemy mieli ekipę telewizyjną - usłyszeliśmy w ośrodku.

Na kwestię zakwaterowania zwrócił uwagę Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "W sylwestra na żywo telewizja i artyści odpalą koncert. To takie moje pytanie chociażby do artystów – a gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do obsługi całego tego przedsięwzięcia w TVP – to gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do Pana Jacka Kurskiego – gdzie Pan będzie nocował, skoro wszystkie hotele będą pozamykane?" - napisał Owsiak na Facebooku.

Pytanie o nocleg z trzydziestego pierwszego na pierwszego TVP organizuje Sylwestra w Ostródzie – 200 km od Warszawy....

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Na koncerty plenerowe nie zdecydowały się ani TVN, ani Polsat. Polsat szykuje koncert w swoich studiach przy ul. Łubinowej w Warszawie. Mimo zakazu organizowania imprez 26 maja w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert TVP "Dla Ciebie, Mamo". Według producenta na widowni byli tylko wynajęci statyści.

(KOZ, 22.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.