Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uniwersytet Wrocławski po kontrowersjach z "GPC" rezygnuje z udostępniania prenumerat

UWr prowadzi obecnie rozmowy na temat współpracy z "Dziennikiem Gazetą Prawną" i "Rzeczpospolitą" (fot. Jar.ciurus, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 pl)

Uniwersytet Wrocławski poinformował, że rezygnuje z pośredniczenia w prenumeracie "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum SA) i "Gazety Wyborczej" (Agora). Stało się to po tym, jak uczelnia udostępniła studentom i pracownikom prenumeratę "GPC", co spotkało się z krytyką.

Uniwersytet Wrocławski udostępnił swoim studentom prenumeratę "Gazety Wyborczej", a potem "Gazety Polskiej Codziennie". W mediach społecznościowych uczelni decyzję o udostępnieniu tego drugiego tytułu krytykowali użytkownicy, choć pojawiły się też komentarze broniące UWr. "Wskazaliście, że zdarza się temu dziennikowi godzić i negować wartości wyznawane na Uniwersytecie Wrocławskim – tolerancję, wolność poglądów czy prawa człowieka do samostanowienia. Przyjmujemy te argumenty" - napisał UWr na Facebooku, zaznaczając, że studenci, choćby w celach badawczych, mają prawo poznać te treści.

Jak powiedział "Wyborczej" Tomasz Sikora, szef działu komunikacji uczelni, UWr prowadzi obecnie rozmowy na temat współpracy z "Dziennikiem Gazetą Prawną" i "Rzeczpospolitą".

Edit: Mamy nadzieję, że to ostatnia edycja tego posta. W związku z Waszymi protestami i kontrowersjami, które narosły...

Opublikowany przez Uniwersytet Wrocławski Środa, 16 grudnia 2020

(JSX, 21.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.