Temat: na weekend

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pokolenie Y pochłania Netflixa

W Polsce Netflixa oglądają przede wszystkim osoby między 25. a 39. rokiem życia (fot. CardMapr/ Unsplash)

Prawie co piąty Polak (19 proc.) w pierwszej połowie grudnia miał kontakt przynajmniej przez minutę z treściami na Netflixie, co przekłada się na 6,8 mln widzów – wynika z danych Nielsen Media.

W tym okresie zasięg dzienny Netflixa wynosił 4 proc. wśród widzów powyżej 4. roku życia.

Za 43 proc. czasu oglądania Netflixa odpowiada pokolenie Y, czyli osoby w wieku 25-39 lat. Pokolenie X, czyli osoby w wieku 40-54 lat, odpowiada za 23 proc. oglądalności serwisu. Trzecia w kolejności jest grupa 16-24 lat (12 proc.).

Press

źródło: Nielsen

Użytkownicy z Netflixa korzystają przede wszystkim na komputerach, na które przypada 45 proc. czasu oglądania serwisu. W przypadku telewizorów jest to 38 proc., smartfonów – 15 proc., a tabletów – 2 proc.

Binge-watching, przy założeniu 2,5 godzin ciągłego oglądania treści, uprawiało w pierwszej połowie grudnia 10 proc. widzów Netflixa. Szczyt korzystania z serwisu przypada na godziny 21-23.

Press

źródło: Nielsen

Netflix częściej oglądany jest w weekend niż w tygodniu - notuje 42-proc. wzrost oglądalności w stosunku do dni roboczych (w przypadku tradycyjnej telewizji wynosi on 18 proc.).

Dane pochodzą z badania oglądalności wideo w internecie, które jest prowadzone od października. Dzięki rozszerzeniu pomiaru telewizji linearnej o streaming wideo Nielsen bada, kto, jak długo, na jakich urządzeniach i jakiego rodzaju treści ogląda. Obecnie panel Nielsen Media liczy 2540 gospodarstw domowych i obejmuje ok. 7 tys. osób. Polska jest, po Szwecji, jednym z pierwszych europejskich rynków posiadających dane dla streamingu wideo. 

(KOZ, 18.12.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Automat napisze o pogodzie i sporcie
Orlenowi wystarczy Polska Press?
Największe kryzysy wizerunkowe roku
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.