Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google, YouTube i Gmail nie działały przez 1,5 godziny

Użytkownicy nie mieli dostępu do Google'a, YouTube'a i Gmaila (fot. Pixabay)

Wczoraj w godzinach 12.30 - 14 polskiego czasu użytkownicy nie mieli dostępu do usług Google, YouTube i Gmail.

Jak alarmowali użytkownicy, nie można było się zalogować ani do poczty Gmail, ani do YouTube. Awarie dotyczyły też usług biurowych, jak Workspace (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje), Meet i poczty Gmail wraz z Kalendarzem i Kontaktami. Nie działał też webowy interfejs do usługi Dysk Google oraz Google Classroom.

"Na około 45 minut doszło do wyłączenia systemu uwierzytelniania, spowodowanego problemem z naszym wewnętrznym mechanizmem przydzielania zasobów serwera. Usługi wymagające od użytkownika zalogowania się powodowały w tym czasie dużo błędów. Problem z systemem uwierzytelniania został rozwiązany o godz. 13:32 (...). Przeprowadzimy dogłębne badanie przyczyn, aby upewnić się, że ta usterka już nie będzie mogła się powtórzyć" - przekazał nam Adam Malczak, corporate communications manager, Poland & CEE Google.

Według serwisu Downdetector.pl problemy techniczne okazały się poważne, dotyczyły nie tylko Polski - były o zasięgu głównie europejskim, ale sygnały o awarii napływały także z innych kontynentów.

(AMS, 15.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.