Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koronawirus najpopularniejszym hasłem wyszukiwanym przez Polaków w Google

W tym roku zestawienie wyszukiwań Google'a zdominował temat koronawirusa (fot. Nathana Rebouças/Unsplash.com)

Hasło "koronawirus" znalazło się na pierwszym miejscu polskiego i globalnego podsumowania wyszukiwań w przeglądarce Google. Na liście haseł najbardziej zyskujących na popularności znalazł się także prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz film "365 dni" stworzony na podstawie książki Blanki Lipińskiej. 

Lista haseł najbardziej zyskujących na popularności pokazuje, co najczęściej Polacy wpisywali do wyszukiwarki Google. W tym roku zestawienie zdominował temat koronawirusa. Polscy internauci poszukiwali nie tylko informacji o samym wirusie, lecz także o tym, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i gdzie odnotowano najwięcej przypadków zachorowań.

Hasła "koronawirus", "koronawirus w Polsce", "koronawirus porady" i koronawirus mapa" znalazły się kolejno na pierwszym, drugim, czwartym i siódmym miejscu zestawienia "Najszybciej zyskujących na popularności". 

Na trzecim miejscu zestawienia pojawiły się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a w związku z przejściem na pracę lub nauczanie zdalne wzrosła też liczba wyszukiwań haseł "Google Classroom" (miejsce 5.) i "Microsoft Teams" (miejsce 6.), czyli narzędzia do pracy online. 

W zestawieniu "Tematy, o których się mówiło" w pierwszej piątce oprócz koronawirusa i wyborów w Stanach Zjednoczonych pojawiły się wybory prezydenckie w Polsce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z pomocą oferowaną przez rząd w czasie pandemii, stąd też na 4. miejscu znalazło się hasło "bon turystyczny", a na 8. tarcza antykryzysowa. Równie ważne były informacje o obostrzeniach (miejsce 6.), jak i o samym lockdownie (miejsce 10.).

Polaków interesowały także wydarzenia za granicą, dlatego w wynikach wyszukiwania wpisywali często hasło Iran (miejsce 5.), pożary w Australii (miejsce 6.) oraz wybuch w Bejrucie (miejsce 9.), do którego doszło w sierpniu. 

Wśród najczęściej wyszukiwanych przez polskich użytkowników Google'a filmów w pierwszej trójce znalazły się: nakręcony na podstawie książki Blanki Lipińskiej "365 dni", zdobywca Oscara "Parasite" oraz reportaż Marcina Gutowskiego "Don Stanislao", który zajął piąte miejsce w głosowaniu redakcji na Dziennikarza Roku 2020. Z kolei w zestawieniu seriali liderem została hiszpańska produkcja, pokazywana w serwisie Netflix, czyli "Dom z papieru". Następny był również serial z Netflixa "Gambit królowej", a kolejny - turecka produkcja emitowana w TVP "Więzień miłości".

(BAE, 10.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.