Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Gonciarz opowiada o emigracji w kampanii społecznej

Krzysztof Gonciarz wyjechał do Japonii w 2014 roku (fot. materiały prasowe)

Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczęło kampanię społeczną „Ponad Granicami. Rozmawiajmy o migracjach”. Wystąpił w niej m.in. twórca internetowy Krzysztof Gonciarz.

W ramach skierowanej do młodzieży kampanii w internecie prezentowane są historie osób, których życie zmieniło się po emigracji. Opowieści publikowane są w serwisie Ponadgranicami.ceo.org.pl, instagramowym profilu projektu oraz w mediach społecznościowych uczestników kampanii (Instagram, TikTok, YouTube). Wśród ambasadorów akcji jest youtuber Krzysztof Gonciarz, który przez kilka lat mieszkał w Japonii. Jego film „Dzień, który zmienił moje życie”, promujący projekt „Ponad Granicami”, w dwa tygodnie został wyświetlony 150 tys. razy. Akcję promują także Ange-Sophie Reich i Szymon Reich, znani z programu TVN “Top Model”. Ambasadorzy opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z przebywaniem poza granicami rodzimego kraju. Celem kampanii jest bowiem „uświadamianie młodych ludzi na temat współczesnych migracji i wzmacnianie w nich poczucia odpowiedzialności za społeczeństwo”.

Kampania jest częścią projektu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”, finansowanego przez Unię Europejską. W jej ramach CEO przygotowało materiały edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich, które bezpłatnie można pobrać na stronie Migracje.ceo.org.pl.

(IKO, 10.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.