Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen chce do końca stycznia przejąć Polska Press

Daniel Obajtek twierdzi, że Orlen nie będzie ograniczał niezależności redakcyjnej przejętych tytułów (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że koncern paliwowy zamierza formalnie przejąć Polska Press Grupę do końca stycznia.

"Oczywiście na razie ta umowa jest umową warunkową i warunkiem jej finalizacji jest zgoda UOKiK-u. Sądzę, że formalnie powinniśmy przejąć Polska Press do końca stycznia" - mówił Daniel Obajtek w rozmowie z Krzysztofem Berendą w RMF FM. 

Koncern nie spodziewa się od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów narzucenia żadnych warunków zaradczych. Obajtek zapewnił, że nie będzie ingerowania w treści redakcyjne. "Nikt z nas nie będzie siedział i redagował tekstów" - podkreślał.

W poniedziałek Orlen poinformował, że przejmuje wydawnictwo Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Transakcja wymaga zgody prezesa UOKiK. Zdaniem ekspertów przejęte tytuły staną się kolejną tubą propagandową władzy, a w ich redakcjach można spodziewać się szybkiej wymiany redaktorów naczelnych.

Polska Press ma 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Według danych Mediapanelu w październiku serwisy internetowe Grupy Polska Press odwiedziło 17,4 mln użytkowników.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 09.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.