Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Meller nie planuje rewolucji w WP, ale zapowiada transfery

Nowy naczelny Wp.pl Marcin Meller chce wykorzystać swoje 30-letnie doświadczenie dziennikarskie do tego, aby w WP tworzono lepsze jakościowo treści (fot. materiały prasowe)

Nowy redaktor naczelny Wirtualnej Polski Marcin Meller zapowiada, że nie zamierza wprowadzać dużych zmian w portalu, ale planuje transfery, które mają wzmocnić newsroom.

Na wtorkowej konferencji prasowej Wirtualnej Polski Marcin Meller zadeklarował, że chce wykorzystać swoje 30-letnie doświadczenie dziennikarskie do tego, aby w WP tworzono lepsze jakościowo treści. – Chcę utrzymać wszystko, co dobre, czyli wyniki Wirtualnej Polski. I dodać tradycyjne wartości dziennikarskie: jakość i prestiż – mówi Meller.

Odnosząc się do zarzutów braku doświadczenia w tworzeniu medium internetowego, Meller przekonuje, że gwarancją kontynuacji dotychczasowej polityki WP ma być jego zastępca Piotr Mieśnik. – On jest gwarancją tego, że tu żadnej ekstrawagancji nie będzie – przekonuje Meller. 

Jak mówi, światopoglądowo Wirtualna Polska ma być medium środka, w programach i artykułach mają się pojawiać osoby przedstawiające różne punkty widzenia. – Będą symetryści, liberalni i konserwatyści – mówi Meller. Nowy naczelny zapowiada, że do WP dołączą też nowi autorzy. – Mam na myśli parę transferów wzmacniających, ale to kwestia najbliższych tygodni, może trochę dłużej – dodaje.

Meller nadal będzie gospodarzem "Drugiego śniadania mistrzów" w TVN 24. Zapowiada, że nie planuje prowadzić żadnego programu wideo w WP, bo jest to “dobrze zagospodarowane poletko”. Rozważa jednak pisanie felietonów. 

Serwis OKO.press w połowie stycznia napisał, że Wirtualna Polska cenzurowała artykuły krytyczne wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego środowiska oraz publikowała materiały pozytywnie oceniające ich działalność. Stanowisko wiceprezesa WP Media i redaktora naczelnego stracił Tomasz Machała (został w grupie), a WP przyjęła nowy kodeks etyki dziennikarskiej i zasady współpracy pomiędzy pionem wydawniczym a pionem sprzedaży. Od tego czasu obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik, który 16 listopada został zastępcą naczelnego.

Z danych Mediapanelu wynika, że w październiku stronę główną Wp.pl odwiedziło 14,24 mln internautów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 18.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.