Dział: RADIO

Dodano: Listopad 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Nowy Świat zmienia nazwę audycji Manna z powodu decyzji Polskiego Radia

"Nie mamy jeszcze pomysłu na to, co zrobimy, gdy okaże się, że i sam Wojciech Mann należy do Polskiego Radia" – ironizuje RNŚ (screen YouTube.com/TVN Style)

Audycja Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat zmienia nazwę na "Manniak po omacku". Powodem jest decyzja Polskiego Radia, aby zastrzec nazwy audycji byłych dziennikarzy Trójki. 

W związku z tym, że Polskie Radio wystąpiło do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie kilkudziesięciu nazw audycji radiowych Trójki, których autorzy odeszli z rozgłośni, Radio Nowy Świat podjęło decyzję o zmianie nazwy audycji Wojciecha Manna. 

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że stąpamy po cienkim lodzie, używając nazwiska Wojciecha Manna w tytule audycji, bowiem »Manniak po ciemku« należy do Polskiego Radia" – ironizowało Radio Nowy Świat. Jak dodano, radio sprawdza, czy zastrzeżony jest także „Manniak” oraz imię i nazwisko Wojciecha Manna: "Nie mamy jeszcze pomysłu na to, co zrobimy, gdy okaże się, że i sam Wojciech Mann należy do Polskiego Radia" – napisano.

Jak już informowaliśmy w zeszłym tygodniu, ze strony Urzędu Patentowego wynika, że Polskie Radio w listopadzie wystąpiło o zastrzeżenie m.in. takich znaków słownych, jak "Myśliwiecka 3/5/7" (prowadził Piotr Stelmach), "Lista osobista" (autorem był Piotr Metz), "Magiel Wagli" (Wojciecha Waglewskiego i Bartosza Waglewskiego) i "Manniak po ciemku" (bluesowa audycja Wojciecha Manna). Radio chce ponownie zarejestrować również nazwę "Markomania" Marka Niedźwieckiego, którego prawo ochronne wygasło w 2014 roku.

Pod koniec października Polskie Radio zwróciło się o zastrzeżenie znaku "Muzyka ciszy", nazwy okolicznościowej audycji i serii płyt Marka Niedźwieckiego. Wcześniej zgłosiło do rejestracji także znak słowny "Raport o stanie świata" (tytuł audycji Dariusza Rosiaka), a w listopadzie również znak słowno-graficzny o takiej samej nazwie.

(BAE, KOZ, 30.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.