Dział: RADIO

Dodano: Listopad 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio zamierza zastrzec nazwy audycji Manna i Metza z Trójki

Wśród zgłoszonych do rejestracji znaków jest "Lista osobista", czyli tytuł audycji Piotra Metza (fot. Piotr Molecki/East News)

Polskie Radio chce zastrzec nazwy kolejnych audycji radiowej Trójki, których autorzy odeszli z radia.

Ze strony Urzędu Patentowego wynika, że spółka w listopadzie wystąpiła o zastrzeżenie takich znaków słownych jak "Myśliwiecka 3/5/7" (prowadził Piotr Stelmach), "Lista osobista" (autorem był Piotr Metz), "Magiel Wagli" (Wojciecha Waglewskiego i Bartosza Waglewskiego) i "Manniak po ciemku" (bluesowa audycja Wojciecha Manna). Ponownie radio chce zarejestrować również nazwę "Markomania" Marka Niedźwieckiego - prawo ochronne wygasło w 2014 roku.

Polskie Radio wystąpiło też o zarejestrowanie innych znaków, m.in. "Klub 357", "Klub 3/5/7" i "Club 357". W tej grupie są także tytuły istniejących audycji Trójki, jak choćby "Muzyczna poczta UKF".

Jak informowaliśmy, pod koniec października radio zwróciło się o zastrzeżenie znaku "Muzyka ciszy", nazwy okolicznościowej audycji i serii płyt Marka Niedźwieckiego. Wcześniej zgłosiło do rejestracji także znak słowny "Raport o stanie świata" (tytuł audycji Dariusza Rosiaka), a w listopadzie również znak słowno-graficzny o takiej samej nazwie.

(KOZ, 26.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.