Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w strukturze Wirtualnej Polski, Tomasz Machała prezesem Nocowanie.pl

Tomasz Machała będzie prezesem Nocowanie.pl (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska wprowadza zmiany w strukturach: Tomasz Machała nie jest już szefem serwisu WP Pilot, od stycznia 2021 roku zostanie prezesem Nocowanie.pl. Ponadto Rafał Warecki objął funkcję prezesa Domodi, a kierowanie serwisem Homebook przejął Aleksander Kusz, prezes spółek Totalmoney i Extradom.

Nocowanie.pl agreguje ponad 50 tys. ofert turystycznych w Polsce. Serwis działa od 2005 roku, w 2016 większościowy pakiet udziałów kupiła Wirtualna Polska Holding SA. Kamil Ruciński, założyciel i dotychczasowy prezes Nocowanie.pl, z końcem roku przejdzie do rady nadzorczej spółki. Funkcję prezesa obejmie Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.

Rafał Warecki, dotychczasowy dyrektor publishing product w Wirtualna Polska Media, awansował na stanowisko prezesa Domodi, modowych platform e-commerce Domodi i Allani. Jednocześnie zarządzanie wnętrzarskim serwisem Homebook przejmuje Aleksander Kusz, prezes spółek Totalmoney i Extradom należących do Wirtualnej Polski.

Obowiązki Rafała Wareckiego w obszarze mediów zostają rozdzielone w ramach zespołu zarządzającego WPM.

Tomasz Machała pracuje w Wirtualnej Polsce od 2016 roku. Pełnił stanowiska redaktora naczelnego i wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za rozwój produktu wydawniczego i wideo. W styczniu br. Machała stracił te stanowiska, po tym jak serwis OKO.press napisał, że WP cenzurowała artykuły krytyczne wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego środowiska oraz publikowała materiały pozytywnie oceniające ich działalność. W lutym Machała został prezesem spółki Netwizor rozwijającej w WP platformę telewizyjną WP Pilot.

Aleksander Kusz w 2011 roku objął stanowisko prezesa Money.pl. W 2014 roku był odpowiedzialny za wprowadzenie serwisu w struktury Wirtualnej Polski. Od lutego 2020 roku pełni też funkcję prezesa Extradom, największego agregatora gotowych projektów domów w Polsce.

Rafał Warecki z Wirtualną Polską jest związany od 2015 roku. Zarządzał rozwojem produktów w kategoriach Motoryzacja, Technologie i Biznes. Koordynował przejęcie i włączenie do struktur holdingowych spółek Dobrepogramy w 2018 roku oraz Autocentrum w 2019 roku, stając na ich czele jako prezes zarządu. Od marca 2020 roku odpowiadał za strategię, rozwój i bieżące wyniki wszystkich produktów wydawniczych Wirtualnej Polski Media jako dyrektor publishing product.

Press

Tomasz Machała będzie prezesem Nocowanie.pl, Aleksander Kusz kieruje serwisem Homebook, a Rafał Warecki został prezesem Domodi (fot. materiały prasowe)

(AMS, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.