Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Holenderski dziennikarz włamał się na spotkanie online ministrów obrony krajów UE

Dziennikarz po przedstawieniu się opuścił spotkanie (screen: Twitter.com/mvanhulten)

Daniël Verlaan z holenderskiej telewizji RTL dołączył do uczestników tajnej narady ministrów obrony państw Unii Europejskiej, po tym jak szefowa holenderskiego resortu obrony opublikowała na Twitterze zdjęcie z częścią kodu dostępu.

Jak pisze Gazeta.pl, holenderska minister Ank Bijleveld opublikowała na Twitterze zdjęcie dokumentujące swój udział w zdalnym szczycie. Ktoś zauważył na nim pięć z sześciu cyfr kodu dostępu do spotkania i poinformował o tym redakcję RTL Nieuws. Ta wpisała ostatnią cyfrę kodu i Verlaan bez problemu dołączył do spotkania.

Pojawienie się dziennikarza na naradzie spotkało się z negatywną reakcją szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella, który jej przewodniczył. Verlaan, jak sam relacjonował, przeprosił za zakłócenie spotkania i opuścił je po chwili. Holenderskie MON określiło wydarzenie jako "głupi błąd", a zdjęcie Bijleveld zostało usunięte z Twittera.

(JSX, 23.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.