Dział: PRASA

Dodano: Listopad 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze poszkodowani podczas środowego protestu

Policja otoczyła kordonem protestujących (fot. Piotr Molecki/East News)

Operator i reporter Onetu, dziennikarz OKO.press oraz fotoreporterzy „Gazety Wyborczej” i „Gazety Polskiej Codziennie” znaleźli się wśród poszkodowanych po tym, jak podczas środowych protestów Strajku Kobiet policja użyła gazu pieprzowego.

W środę odbywały się kolejne protesty po postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Pod siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy w stolicy kordon policji otoczył protestujących. Gdy grupa osób próbowała przerwać kordon, funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego.

Gazem dostał operator Onetu Krzysztof Sójka, reporter Onetu Bartosz Rumieńczyk, fotoreporter „Gazety Wyborczej” Jędrzej Nowicki, fotoreporter „Gazety Polskiej Codziennie” Konrad Falęcki, dziennikarz niezależny Włodzimierz Ciejka i reporter OKO.press Maciej Piasecki. Jak pisze Towarzystwo Dziennikarskie, większość miała na sobie kamizelki z napisem „Press”.

Policja informowała, że "w związku z agresją skierowaną wobec policjantów użyto środków przymusu bezpośredniego m.in. w postaci gazu".

bae, jsx

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.