Dział: PRASA

Dodano: Listopad 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zuzanna Radzik felietonistką "Tygodnika Powszechnego"

Zuzanna Radzik z "Tygodnikiem Powszechnym" współpracuje od 2003 roku (screen: YouTube/KPH_ official)

Teolożka Zuzanna Radzik została stałą felietonistką "Tygodnika Powszechnego" (Tygodnik Powszechny). Jej teksty będą pojawiać się w tytule co dwa tygodnie.

Radzik zajmuje się teologią feministyczną, jest publicystką i działaczką, autorką książek, wiceprezeską Forum Dialogu, organizacji zajmującej się relacjami polsko-żydowskimi. Z "Tygodnikiem Powszechnym" współpracuje od 2003 roku (na jego stronach prowadziła bloga Żydzi i Czarownice).

Pod koniec września współpracę z tytułem rozpoczęła pisarka Dorota Masłowska. Jej felietony miały pojawiać się dwa razy w miesiącu, ale do tej pory z powodu choroby (pisarka zakaziła się koronawirusem) napisała tylko dwa teksty.

Przerwę w pisaniu felietonów do "TP" ogłosił Andrzej Stasiuk, a współpracę definitywnie zakończyła Anna Dziewit-Meller, która już nie widzi dla siebie miejsca w tygodniku katolickim (teraz pisze do "Polityki").

Natomiast teksty prof. Pawła Śpiewaka o Starym Testamencie niedawno zostały zastąpione przez teksty rabinki Małgorzaty Kordowicz.

Jak wynika z danych ZKDP, we wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Tygodnika Powszechnego" wyniosła 25 939 egz. (spadek o 2,68 proc.).

(JSX, 19.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.