Dział: PRASA

Dodano: Październik 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Dziewit-Meller przestaje pisać dla "Tygodnika Powszechnego"

Anna Dziewit-Meller uważa, że nie ma już dla niej miejsca w katolickim tygodniku (screen Facebook.com/AnnaDziewitMeller81)

Anna Dziewit-Meller zerwała współpracę z "Tygodnikiem Powszechnym". Poinformowała, że wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i bieżących wydarzeń w kraju przestaje pisać felietony dla katolickiego tygodnika. 

W najnowszym numerze "TP" ukazał się ostatni felieton Anny Dziewit-Meller. We wtorek poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że złożyła wypowiedzenie współpracy z redakcją. Zaznaczyła, że ostatni tekst napisała przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa o aborcji. 

"(...) W obliczu tego co dzieje się w Polsce - nie widzę dla siebie miejsca w tygodniku katolickim" - napisała dziennikarka. Dalej zadeklarowała, że popiera prawo do aborcji na życzenie i zapowiedziała, że wkrótce dokona apostazji. "Czuję, że pisząc dalej dla TP będę działała wbrew sobie, jakkolwiek gościnne były dla mnie przez wiele lat te łamy" - dodała.

W tę środę przeczytacie w Tygodniku Powszechnym mój ostatni felieton - pisałam go w ubiegłą środę, nim wybuchła sprawa...

Opublikowany przez Anna Dziewit Meller Wtorek, 27 października 2020

Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką i pisarką, współautorką książek z wywiadami: "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" oraz "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami". Z mężem Marcinem Mellerem napisała reportaż "Gaumardżos, opowieści z Gruzji". Jest też autorką powieści "Disko" i "Góra Tajget". Cotygodniowe felietony dla "TP" pisała od stycznia 2017 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MTK, 29.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.