Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon uznał, że Irlandia Płn. nie należy do Wielkiej Brytanii

Odpowiedź Amazona informująca, że Irlandia Płn. nie jest częścią Wielkiej Brytanii, zyskała dużą popularność na Twitterze (screen: Twitter.com/_chrisjones)

Amazon wystosował oficjalne przeprosiny wobec abonenta z Irlandii Północnej, który nie mógł obejrzeć transmisji meczu rugby, ponieważ został oznaczony jako klient spoza Wielkiej Brytanii.

Chris Jones z Ballyclare w hrabstwie Antrim spędził całe popołudnie, walcząc o możliwość obejrzenia meczu Anglii z Gruzją, emitowanego na platformie Amazon Prime Video. Kiedy zwrócił się o pomoc do biura obsługi klienta Amazon Help na Twitterze, otrzymał odpowiedź, że transmisja została zablokowana z powodów geograficznych. „Przepraszamy, ale po sprawdzeniu Twojej lokalizacji jesteś w Irlandii Północnej. Rozgrywki Rugby Autumn Nations Cup są dostępne wyłącznie dla członków Prime z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Nie mamy praw do innych terytoriów ” - napisano w odpowiedzi. Tweet miał dziesiątki tysięcy reakcji. Jones oprócz Twittera rozmawiał z firmą także na czacie internetowym. Jak twierdzi, odpowiedzi najprawdopodobniej były wysyłane przez boty.

Minister sprawiedliwości Irlandii Północnej Naomi Long żartowała, że Amazon spowodował „międzynarodowy incydent”, sugerując zjednoczenie Irlandii Północnej z Irlandią Południową, która nie wchodzi w skład Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie firma wydała oświadczenie: „Przepraszamy za błąd. Nasi abonenci w Irlandii Północnej i pozostałej części Wielkiej Brytanii mogą uzyskać dostęp i oglądać Puchar Narodów Jesieni w Rugby w Prime Video w ramach subskrypcji ”.

(MAC, 17.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.