Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Rożek założył na YouTubie popularnonaukowy kanał dla dzieci

Kanał Tomasza Rożka stworzony dla dzieci opublikował cztery filmy i ma ponad 7,5 tys. subskrybentów (screen YouTube.com/Nauka. To lubię Junior)

Tomasz Rożek uruchomił kanał na YouTubie "Nauka. To Lubię Junior". Zamieszcza tam materiały naukowe, edukacyjne, ciekawostki i eksperymenty przeznaczone dla kilkulatków.

– Zauważyłem, że brakuje w polskim internecie miejsca, do którego rodzice mieliby zaufanie, a z drugiej strony, żeby to miejsce było stworzone specjalnie dla dzieci i mówiło ich językiem – mówi Tomasz Rożek.  

Treści, które będzie zamieszczał na "Nauka. To Lubię Junior" mają tłumaczyć świat najmłodszym użytkownikom internetu. W pierwszych filmach Rożek pokazuje eksperyment, który ma na celu wyhodowanie kryształu oraz pokazuje, jak "złamać" kredkę w wodzie.

Rożek szuka partnerów, którzy wesprą jego pomysł finansowo. – Na tym kanale się nie zarabia, bo YouTube treści dziecięcych nie monetyzuje. Chciałbym, żeby duża część treści była animowana, a to są duże koszty. Nie wykluczam crowdfundingu - mówi autor kanału.

"Nauka. To Lubię Junior" ma już ponad 7,5 tys. subskrybentów. Pierwszy kanał Rożka - "Nauka. To Lubię", powstał siedem lat temu i ma 458 tys. subskrybentów.

Tomasz Rożek kieruje działem naukowym w tygodniku "Gość Niedzielny".

(BAE, 17.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.