Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef TAI Jarosław Olechowski dostał specjalną Nagrodę Mediów Publicznych

Prezes TVP Jacek Kurski docenił szefa TAI Jarosława Olechowskiego specjalną nagrodą (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Laureatem specjalnej Nagrody Mediów Publicznych został dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Nagrodzono go za cykl programów poradnikowych "Koronawirus Poradnik". 

Nagrody Mediów Publicznych przyznają trzy instytucje: Polskie Radio – w kategorii Muzyka, Telewizja Polska – w kategorii Obraz, Polska Agencja Prasowa – w kategorii Słowo. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują statuetkę oraz 100 tys. zł. 

Nagrodę w kategorii Muzyka otrzymał tenor Piotr Beczała. Zwycięzcą w kategorii Obraz jest reżyser i scenarzysta Mirosław Bork. W kategorii Słowo nagrodę dostał historyk prof. Andrzej Nowak.

W tym roku przyznano także nagrodę specjalną. Otrzymał ją szef TAI Jarosław Olechowski. "Nagroda musi odnosić się do czegoś wyjątkowego. Specjalny w tym roku był czas i wydarzenie, czyli pandemia koronawirusa w Polsce i na świecie. (...) Jarosław Olechowski, dyrektor TAI, z wielkim sukcesem przeprowadził przez ten czas TVP w warstwie informacyjnej" – mówił prezes TVP Jacek Kurski podczas wręczenia nagrody Olechowskiemu. Nagrodzono go za cykl programów "Koronawirus Poradnik" emitowanych w TVP Info. 

"Tego sukcesu nie byłoby bez fantastycznego zespołu, naprawdę wielkiej klasy profesjonalistów, dziennikarzy, operatorów, prowadzących, wydawców, kierowników produkcji, grafików komputerowych" – powiedział Olechowski po odebraniu nagrody.

Relację z wręczenia nagród pokazały w poniedziałek TVP 1 i TVP Polonia.

(BAE, 17.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.