Materiał partnera

Dział:

Dodano: Listopad 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TIDAL powiększa katalog Master oferując miliony utworów w najwyższej jakości

Platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL nieustannie pracuje nad rozwojem aplikacji oraz udostępnia użytkownikom nowe funkcje. To sprawia, że liczba subskrybentów TIDAL HiFi podwoiła się od ubiegłego roku, a liczba piosenek odsłuchiwanych w jakości MQA wzrosła aż o 40 proc.

Kolejnym z elementów pozwalających cieszyć się muzyką jest zwiększenie liczby utworów dostępnych w najwyższej jakości dźwięku. Dzięki współpracy z Warner Music Group użytkownicy HiFi mogą słuchać zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców, takich jak m.in. The Notorious B.I.G., Missy Elliott, LCD Soundsystem, Madonna, Andrzej Zaucha, Bajm, Breakout, Czesław Niemen, Dżem, Kora i Maanam, Krzysztof Penderecki, Republika czy T.Love w jakości  MQA.

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award od Królewskiej Akademii Inżynierii, oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie całkowicie nowego sposobu kodowania cyfrowego dźwięku, stworzonego w oparciu o to, w jaki sposób ludzie słyszą. Kluczowe w technologii MQA jest zapewnienie słuchaczom dokładnie takiego nagrania, jakie powstało w studiu. Ponadto MQA rozwiązuje problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób. To właśnie dzięki temu MQA pozwala na odsłuch w najwyższej możliwej jakości.

Press

„Zwracając wielką uwagę na specyfikę dźwięku i sposób, w jaki go słyszymy, MQA zapewnia wszystkie szczegóły i niuanse utworu nagranego w studiu. Katalog przemysłu muzycznego zawiera miliony nagrań z początków ery płyt CD. Cieszymy się, że dzięki Warner Music Group i TIDAL użytkownicy mogą teraz cieszyć się tą muzyką w najwyższej jakości” – powiedział twórca MQA, Bob Stuart.

„TIDAL Masters oferuje dźwięk w najwyższej możliwej jakości. Wraz ze wzrostem oczekiwań użytkowników co do wysokiej jakości doświadczenia teraz mogą oni nie tylko słuchać muzyki dokładnie tak, jak nagrali ją ich ulubieni artyści w studiu, ale też dzięki szeregowi wprowadzonych przez nas innowacji jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – dodał TIDAL COO, Lior Gibon.

Press

Aby ułatwić słuchanie i odkrywanie większej liczby utworów Masters, TIDAL wprowadza także Radio Artysty i Radio Utworu oraz spersonalizowane playlisty z nowościami zawierające wyłącznie piosenki w jakości Masters. Radio Artysty oraz Radio Utworu to zestawienia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom słuchającym konkretnego utworu lub twórcy. Aby odnaleźć Radio Utworu, wystarczy podczas jego odsłuchu kliknąć w menu w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Idź do radia utworu”. W przypadku twórców wystarczy wybrać symbol Radia Artysty znajdujący się obok biografii na jego stronie głównej w aplikacji. Dzięki tym funkcjom użytkownicy HiFi będą mogli wyjątkowo łatwo cieszyć się swoimi ulubionymi numerami, a także poznawać piosenki nowych artystów, które zaproponuje aplikacja na podstawie ich upodobań muzycznych.

Więcej informacji o jakości dźwięku: TIDAL.com/sound-quality.

(16.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.