Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ligue 1 wraca do polskiej telewizji. Mecze w Eleven Sports i Canal+

Porozumienie obejmuje cztery sezony (fot. materiały prasowe)

Piłkarska liga francuska wraca do Eleven Sports. Rozgrywki Ligue 1 Uber Eats będzie można oglądać również w Canal+.

Eleven Sports nabył prawa do Ligue 1 za pośrednictwem beIN Media Group, który jest międzynarodowym partnerem Ligue de Football Professionnel (LFP) w zakresie sprzedaży praw telewizyjnych. Porozumienie obejmuje cztery sezony: 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023 i 2023/2024.

Umowa na sublicencję zawarta między stacjami telewizyjnymi zezwala na równoległą transmisję wszystkich meczów. Oznacza to, że nadawcy będą mogli swobodnie wybierać, które ze spotkań pokażą swoim widzom w każdej kolejce rozgrywek. "W przypadku zbieżnych decyzji spodziewać się możemy równoległych transmisji zarówno na antenach Eleven Sports, jak i Canal+" - podano w komunikacie.

"Dzięki sukcesom Paris Saint-Germain i Olympique Lyonnais w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA Ligue 1 Uber Eats wraca na należne jej miejsce w czołówce europejskich rozgrywek piłkarskich" - skomentował w komunikacie Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports w Polsce.

Inauguracja rozgrywek na antenach sportowych obu nadawców nastąpi w najbliższej kolejce, zaplanowanej na przyszły weekend.

Eleven Sports miał prawa do ligi francuskiej w sezonach 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018. Wcześniej rozgrywki pokazywał na polskim rynku Canal+. Ostatnio Ligue 1 nie transmitowała żadna telewizja w Polsce.

(KOZ, 13.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.