Dział: PRASA

Dodano: Listopad 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wzywa do dymisji osób, które wydały polecenie ataku na dziennikarzy

Policja użyła gazu wobec jednego z fotoreporterów w rejonie stacji PKP Warszawa Stadion (fot. Aleksander Kalka/East News)

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych reaguje na agresję wobec dziennikarzy, którzy relacjonowali Marsz Niepodległości. Policjantów porównuje do białoruskich OMON-owców.

Organizacja wyraziła zdecydowany i kategoryczny protest przeciwko agresji policjantów w stosunku do dziennikarzy i fotoreporterów, wykonujących swoje obowiązki służbowe podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. W oświadczeniu Stowarzyszenie przekonuje, że tego typu zachowanie nie może mieć miejsca w demokratycznym kraju.

"Nie zgadzamy się na to, aby Polska Policja czerpała wzorce z białoruskiego OMON-u, który zasłynął z ulicznych aktów przemocy wobec dziennikarzy" – napisał SGL.

Organizacja wzywa do natychmiastowej dymisji osób, które wydały polecenie ataku na dziennikarzy i fotoreporterów. 

W czasie wczorajszego Marszu Niepodległości w Warszawie policjanci zaatakowali dziennikarzy relacjonujących wydarzenie. Fotoreporter “Tygodnika Solidarność” relacjonował, że policjant strzelił mu w głowę z odległości kilku metrów, a Adam Tuchliński, fotoreporter Newsweek Polska, dostał pałką policyjną w tył głowy i został zepchnięty ze schodów.

(BAE, 12.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.