Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef biura prasowego prezydenta Marcin Kędryna urlopowany

Marcin Kędryna związany jest z Kancelarią Prezydenta RP od 2015 roku (fot. archiwum Marcina Kędryny)

Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, został wysłany na zaległy urlop. Gazeta.pl podała, że Kędryna rozstaje się z Pałacem Prezydenckim.

- Nic mi o tym nie wiadomo. Nie zostałem zwolniony ani nie złożyłem wypowiedzenia. Jestem na urlopie - mówi "Press" Marcin Kędryna. - Można się domyślać, że istnieją ludzie, którym zależy na tym, bym nie pracował już w Pałacu Prezydenckim - dodaje Kędryna.

W ostatnich dniach Marcin Kędryna w mediach społecznościowych dał wyraz swojemu niezadowoleniu z panującej w kraju sytuacji, m.in. poprzez udostępnienie na Facebooku posta właścicielki knajpy Mihiderka, zdruzgotanej informacją, że nie może mieć otwartego lokalu. Innym razem Kędryna udostępnił post zawierający logo Wyborcza.pl i napis "Wesprzyj #wypierdalać". Kędryna komentował też ostatnio w internecie sytuację polityczną słowami: "YouTube zaczął mi wyświetlać Dzienniki Telewizyjne z roku 1984. Ciekawe doświadczenie. Dotarło do mnie, skąd u niektórych moich kolegów wola walki o to, by media za każdym razem odnotowywały ich obecność w pozbawionych większego znaczenia wydarzeniach. Z dzieciństwa". Na ten ostatni przykład wskazała Gazeta.pl. „Wedle naszych informacji Kędryna od tygodnia odbiera już tylko dni zalegającego urlopu. Formalnie cały czas jest więc pracownikiem Kancelarii Prezydenta, ale w rzeczywistości jest już spakowany” - napisał Jacek Gądek. Przypomniał, że Kędryna jest długoletnim przyjacielem prezydenta Andrzeja Dudy. 

Marcin Kędryna związany jest z Kancelarią Prezydenta RP od 2015 roku. Początkowo jako specjalista do spraw komunikacji, a od 2019 roku jako dyrektor biura prasowego. Pracował przy kampaniach prezydenckich Andrzeja Dudy w 2015 roku i w br. Wcześniej związany był z mediami: był redaktorem prowadzącym elektronicznego wydania magazynu „Malemen” i fotoedytorem w IDG Poland.

(IKO, 03.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.