Dział: RADIO

Dodano: Listopad 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 podtrzymuje grudniowy termin startu, Patrycjusz Wyżga w zespole

W niedzielę pierwszą audycję poprowadził Marek Niedźwiecki. Słuchacze pisali, że brakowało im jego głosu w eterze (fot. Marcin Zawadzki/Radio 357)

Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, podtrzymuje grudniowy termin startu. Od wysokości zebranej na Patronite.pl kwoty zależy jednak, czy stacja ruszy wtedy w pełnej czy w okrojonej wersji. Do rozgłośni dołącza Patrycjusz Wyżga. W niedzielę pierwszą audycję poprowadził Marek Niedźwiecki.

Radio 357 w serwisie Patronite.pl poinformowało w niedzielę, że podtrzymuje zapowiedź rozpoczęcia nadawania w grudniu. Tomasz Michniewicz, jeden z twórców rozgłośni, tłumaczy, że od kwoty zbiórki będzie zależało, czy radio ruszy w "wersji 0.9", czy w docelowym kształcie. Aby nadawać w pełnej wersji, Radio 357 potrzebuje pół miliona złotych miesięcznie.

"Zapytaliśmy naszych Patronów o zdanie i zdecydowali: »wystartujcie wcześniej, nawet w nieco okrojonej formie«. Stworzyliśmy więc dodatkowy cel pośredni - Radio 0,9. Można je potraktować jak rozbieg albo wersję testową Radia 357" - informują twórcy. "Będzie z pewnością mniej wystawne niż nasza docelowa forma (mniej publicystyki, rzadsze serwisy informacyjne, mniej sportu i spraw międzynarodowych), będzie nadawać krócej (10? 12 godzin dziennie?), ale... BĘDZIE" - zapowiadają.

Cel pośredni, czyli Radio 0.9, zostanie osiągnięty, jeśli wpłaty wyniosą 350 tys. zł miesięcznie. Na razie ponad 12 tys. patronów deklaruje wpłacanie każdego miesiąca w sumie ponad 290 tys. zł.

Radio 357 tworzy już pierwsze audycje, których można słuchać na platformach Open FM i WP Pilot. W niedzielę program "Muzyka ciszy" poprowadził Marek Niedźwiecki. "Ten głos, ta muzyka... chwilo trwaj", "Bosz... jak mi brakowało tego głosu i tego feelingu muzycznego!", "Piękna muzyka ciszy i oczywiście długo wyczekiwany głos Niedźwiedzia! Wzruszający wieczór z Radio 357!" - komentowali słuchacze na Facebooku.

 

Do zespołu rozgłośni dołącza Patrycjusz Wyżga, który odszedł z Trójki i przeszedł do Wirtualnej Polski. Radio będą tworzyli również m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Michał Olszański, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka i Gabi Darmetko.

Radio 357 wybrało już też miejsce na siedzibę stacji. "Mamy zestawione całe studio od strony technicznej, wybrane i zaopiniowane elementy, skończyliśmy przegląd rynku i konkurs ofert" - poinformowali twórcy w serwisie Patronite.pl.

Rozgłośnia nie będzie nadawała reklam. Jej pierwszym mecenasem został polski oddział Mazdy.

(KOZ, 02.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.