Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stacje telewizyjne rezygnują z masowych imprez w sylwestra

W 2019 roku najwięcej widzów przyciągnęła impreza TVP 2 (fot. materiały prasowe)

W sylwestrowym programie TVN i Polsatu nie będzie hucznych imprez plenerowych. Z ich przygotowania wycofały się zarówno stacje, jak i miasta dotychczas je współorganizujące - Warszawa i Katowice. TVP swoich planów nie ujawnia. 

W zeszłym roku TVN nadawał relację z pl. Bankowego, gdzie odbył się koncert zorganizowany wspólnie ze stołecznym ratuszem. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku z organizacji podobnej imprezy zrezygnowały obydwie strony. - Zrobiliśmy to z poczucia odpowiedzialności, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz osób zaangażowanych w takie przedsięwzięcia - wyjaśnia Joanna Górska, szefowa zespołu PR Grupy TVN. I dodaje, że z uwagi na pandemię stacja odwołała przygotowywane wcześniej inicjatywy plenerowe, m.in. "Projekt plaża". 

To, że warszawiacy będą musieli obejść się bez miejskiego sylwestra, potwierdziła "Presserwisowi" Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. - Jest nam przykro, ale zapadła już decyzja, że takiej imprezy nie będziemy organizować. Obserwujemy ciągły wzrost zakażeń, a bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Warszawy są dla nas najważniejsze - powiedziała Gałecka. Dodała, że miasto nie planuje w żaden inny sposób oficjalnie obchodzić sylwestra. 

W Polsacie nie zapadły jeszcze żadne decyzje co do tego, jak ma wyglądać sylwestrowy wieczór na antenie stacji. - Jeszcze nic nie postanowiliśmy. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej, ale już dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby kilkadziesiąt tysięcy osób przyszło w jedno miejsce - tłumaczy Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu. Zaznacza, że obecnie taka inicjatywa byłaby niezgodna z prawem. 

Spośród możliwości odpadła relacja z Sylwestrowej Mocy Przebojów, jaką w zeszłym roku oglądali widzowie Polsatu. Wtedy odbyła się ona na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a stacja zorganizowała ją we współpracy z Urzędem Miasta Katowic. We wtorek "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Marcin Krupa, prezydent Katowic, zdecydował, że w czasie pandemii miasto nie będzie robić takiej imprezy. 

Nie wiadomo, co dla swoich telewidzów przygotowuje TVP. W zeszłym roku Dwójka transmitowała imprezę, którą zorganizowała w Zakopanem. Ani miasto, ani TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie o tegoroczne plany.  

I Polsat, i TVN przygotowują program na ostatnią noc tego roku. - Pracujemy, aby nasza ramówka w okresie świąteczno-noworocznym była atrakcyjna dla widzów - mówi Górska. Matwiejczuk z Polsatu informuje, że w stacji wypracowano już kilka koncepcji sylwestrowej ramówki, nie zdradza jeszcze żadnej z nich.

W zeszłym roku TVP 2 w sylwestra wygrała rywalizację z Polsatem i TVN. Transmisja koncertu z Zakopanego przyciągnęła do TVP 2 średnio 4,96 mln widzów. Koncert Polsatu ze Stadionu Śląskiego na głównej antenie oglądało średnio 2,19 mln widzów. Z kolei transmisja imprezy z Warszawy zgromadziła w TVN średnio 1,44 mln widzów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MTK, 21.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.