Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Barankiewicz ma przekonać inwestorów do słowackiego fintechu

Przemysław Barankiewicz po odejściu z Bonniera został wiceprezesem CFA Society Poland (fot. materiały CFA)

Przemysław Barankiewicz, były redaktor naczelny Bankier.pl i PB.pl, został country managerem słowackiego domu maklerskiego Finax.

Finax działa jako tzw. robodoradca inwestycyjny, czyli automatycznie zarządza portfelami klientów z wykorzystaniem funduszy ETF. W Polsce działa od 2019 roku. Dotąd 1,5 tys. inwestorów powierzyło mu 15 mln zł. Do końca przyszłego roku chce mieć 10 tys. klientów, a w 2022 roku zarządzać 100 mln euro. W realizacji tego celu słowackiemu fintechowi ma pomóc Przemysław Barankiewicz jako country manager.

Barankiewicz z końcem lutego 2019 roku odszedł z Bonnier Business Polska. Był chief digital officerem wydawnictwa, redaktorem naczelnym Bankier.pl i PB.pl. Po rozstaniu z wydawcą został wiceprezesem CFA Society Poland, organizacji zrzeszającej specjalistów od rynku kapitałowego. Zajmuje się projektem edukacyjnym Akademia Inwestowania PKN Orlen. Prowadzi blog zByka.pl i portal invESGo poświęcony społecznie odpowiedzialnemu inwestowaniu. Robi też doktorat wdrożeniowy z rynku nieruchomości w ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i spółką Cenatorium. Jest członkiem rady nadzorczej producenta gier Far From Home. Mimo nowej funkcji nie zamierza rezygnować z dotychczasowej działalności.

- Będziemy uczyć, jak inwestować, jak pomnażać oszczędności i jak planować swoje finanse oraz przekonywać, że inteligentne inwestowanie jest proste, przyjemne i opłacalne – opowiada Barankiewicz o swojej nowej pracy. Do promocji Finaxu pozyskuje popularnych blogerów finansowych, jak np. Michała Szafrańskiego (Jakoszczedzacpieniadze.pl).

Udziałowcem Finaxu jest Ivan Chrenko, uchodzący za najbogatszego Słowaka. Należąca do niego firma HB Reavis buduje najwyższy wieżowiec w Warszawie - Varso Tower.

(GK, 20.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.