Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Wojciech Parada, szef działu sportowego "Kuriera Szczecińskiego"

Wojciech Parada w "Kurierze Szczecińskim" pracował przez 28 lat (Fot. Ryszard Pakieser, archiwum)

Zmarł szef działu sportowego "Kuriera Szczecińskiego" Wojciech Parada. Miał 54 lata.

"Zmarł Wojciech Parada, nasz redakcyjny kolega, wielki pasjonat i znawca sportu. Wiadomość o jego nagłym odejściu wstrząsnęła naszą redakcją i okryła nas wielkim smutkiem" – poinformowała redakcja 24Kurier.pl, internetowej wersji "Kuriera Szczecińskiego".

Parada pracę w dziale sportowym "Kuriera Szczecińskiego" rozpoczął w 1992 r. Kilka lat później został zastępcą szefa, a następnie szefem tego działu. 

W 2018 r. został szczecińskim Dziennikarzem Roku w konkursie organizowanym przez tamtejsze oddziały Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. 

Wojciech Parada był autorem książek o tematyce sportowej, m.in.: "Futbol po szczecińsku", "Olimpijskie wspomnienia" i "Klubowe rywalizacje Pogoni".

(BAE, 15.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.