Dział: PRASA

Dodano: Październik 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duda atakuje dziennikarza na Twitterze. "Trumpizacja, idzie torem idola"

Jacek Nizinkiewicz zwraca uwagę, że przed prezydenturą Andrzej Duda chętnie rozmawiał z mediami (fot. Jakub Kamiński/ East News)

Andrzej Duda na Twitterze zarzucił manipulację dziennikarzowi "Rzeczpospolitej" Jackowi Nizinkiewiczowi. Podłością nazwał przypominanie, co on sam mówił o pandemii w czasie kampanii. - To jest "trumpizacja" prezydentury Dudy, który idzie torem swojego idola - komentuje Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz komentował wypowiedź ministra Michała Wójcika w TVN 24. "My wiedzieliśmy, że tak będzie. Nie da się nigdy zapanować nad pandemią. To jest zaraza" - mówił tam o drugiej fali pandemii polityk. "Ciekawe, bo jeszcze w kampanii prezydenckiej PAD (prezydent Andrzej Duda – przyp. red.), PMM (premier Mateusz Morawiecki) i minister Szumowski mówili coś dosłownie przeciwnego" - napisał na Twitterze Nizinkiewicz.

Na tweet zareagował Duda, pisząc, że jego wypowiedzi podczas kampanii prezydenckiej "były adekwatne do tamtej sytuacji" i oskarżając dziennikarza o manipulację. "To nie jest dziennikarstwo, to podłość" - napisał. Prezydent nie odniósł się do sformułowanej dwukrotnie propozycji wywiadu w "Rzeczpospolitej".

- Pan prezydent zaczął operować słabym jak na głowę państwa językiem. Nie wyobrażam sobie, żeby w takie utarczki słowne wdał się Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski czy Lech Kaczyński, który jest, jak często mówi Duda, jego mistrzem i nauczycielem. On rozmawiał z wszystkimi mediami – mówi "Presserwisowi" Nizinkiewicz.

Jak dodaje, reakcja Dudy mogła dotyczyć także jego tekstu "Jak Andrzej Duda zapomniał o pandemii". Zarzucił w nim prezydentowi, że w drugiej kadencji przestał zabierać głos na temat koronawirusa.

- To jest "trumpizacja" prezydentury Dudy. On widzi, że Donald Trump często atakuje media i na tym nie przegrywa. Duda idzie torem swojego idola, ale też trochę traci nerwy – dodaje dziennikarz.

Nizinkiewicz przypomina, że przed prezydenturą Duda chętnie rozmawiał z mediami, on sam przeprowadził z nim dwa duże wywiady. - Teraz prezydent udziela wywiadów tylko wybranym mediom i dziennikarzom, którzy go nie dociskają – zaznacza Nizinkiewicz.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 14.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.