Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Frontex wybrał w przetargu Grupę K2

Frontex jest Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej (fot. Pixabay.com)

Fabrity, należąca do Grupy K2 spółka specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, wygrała przetarg Frontex, czyli Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Strony podpisały umowę ramową.

Jak podkreśla prezes Fabrity Tomasz Burczyński, zawarcie umowy ramowej z Frontex nie jest jeszcze gwarancją pozyskania zleceń. Umowy wykonawcze na konkretne zlecenia będą bowiem zawierane na zasadzie konkurencji z partnerami, którzy zawarli umowy ramowe (takich firm jest sześć). „Historia pokazuje, że potrafimy przebić się jakością i warunkami handlowymi w gronie już starannie wyselekcjonowanych podmiotów. W ramach poprzednich umów ramowych z Frontex wykonaliśmy prace za większość przewidzianego budżetu” – informuje Burczyński. Teraz Frontex zapowiada, że zamierza wydać na rozwój oprogramowania do 16 mln euro netto (z możliwością wzrostu wartości zamówień).

Fabrity zawarła już z agencją Frontex dwie czteroletnie umowy ramowe w latach 2016-2017.

(IKO, 12.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.