Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP uruchomi nowy kanał tematyczny

TVP Dokument ma być w ofercie operatorów kablowych i platform satelitarnych (fot. Piotr Molecki/East News)

Telewizja Polska 19 listopada uruchomi kolejny kanał tematyczny - TVP Dokument.

Spółka twierdzi, że TVP Dokument "będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka". W ramówce znajdą się m.in. własne produkcje dokumentalne (od stycznia 2021 roku), "Weekendy z BBC", pozycje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze, podróżnicze, popularnonaukowe i biograficzne. W TVP Dokument pojawią się również serie reportaży TVP, a także pasma oparte na archiwach.

TVP Dokument będzie nadawać w jakości HD. Kanał dostępny ma być w ofercie operatorów kablowych i platform satelitarnych, ale spółka nie podaje, w których konkretnie. TVP planuje również rozszerzyć dystrybucję o naziemną telewizję cyfrową.

Kanałem TVP Dokument kierować będzie Tomasz Piechal, dotychczasowy kierownik dokumentu TVP.

Press

Kanałem TVP Dokument kierować będzie Tomasz Piechal (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

TVP w planach ma również stworzenie; TVP Kobieta (pełnomocniczką zarządu jest Iwona Bocian-Zaciewska), TVP Nauka (pełnomocnikiem zarządu jest Robert Szaj) i TVP Muzyka.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 07.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.