Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Stefanowski redaktorem naczelnym „Głosu Dziennika Pomorza”

Marcin Stefanowski od listopada 2015 roku był wicenaczelnym "Głosu Dziennika Pomorza" (fot. materiały prasowe)

Marcin Stefanowski został redaktorem naczelnym dziennika "Głos Dziennik Pomorza" (Polska Press Grupa). Zastąpił Krzysztofa Nałęcza.

Stefanowski zeszłego tygodnia był zastępcą redaktora naczelnego, odpowiedzialnym w oddziale za internet: kieruje regionalnymi serwisami Gk24.pl, Gp24.pl i Gs24.pl oraz lokalnymi serwisami Naszemiasto.pl.

- Rozstałem się z Polska Press Grupą z mojej inicjatywy, za porozumieniem stron w bardzo dobrej atmosferze - mówi "Presserwisowi" Nałęcz. Jak dodaje, rozważa teraz różne opcje, w tym pracę poza dziennikarstwem.

- To była wspólna decyzja – mówi Joanna Pazio, rzeczniczka Polska Press Grupy. Nałęcz do końca października będzie pracował w redakcji, potem rozstanie się z firmą. W "GDP" pracował od lipca 2006 roku, początkowo jako wicenaczelny w Słupsku, a od lutego 2008 roku jako redaktor naczelny dziennika i jego serwisów internetowych. Wcześniej związany był m.in. z "Gazetą Wyborczą".

Marcin Stefanowski od listopada 2015 roku pełnił funkcję wicenaczelnego "GDP" i szefa jego koszalińskiej mutacji, "Głosu Koszalińskiego". Od 2018 roku odpowiada za lokalne i regionalne serwisy. W przeszłości pracował m.in. dla tygodników "Newsweek Polska" i "Wprost", gdzie był redaktorem naczelnym działu online.

"Głos Dziennik Pomorza" powstał w 2007 roku z połączenia trzech tytułów Pomorza Zachodniego: "Głosu Szczecińskiego", "Głosu Koszalińskiego" i "Głosu Pomorza". Jak wynika z danych ZKDP, w lipcu jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 9869 egz. (spadek o 20 proc. w porównaniu z lipcem 2019 roku).

(JSX, 06.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.