Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Senat odrzucił sprawozdania z działalności KRRiT i RMN

Za odrzuceniem sprawozdania z działalności KRRiT głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden wstrzymał się od głosu (fot. Piotr Molecki/East News)

Senat podjął uchwałę o odrzuceniu sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2019 roku. Odrzucił także informację Rady Mediów Narodowych o jej działalności za zeszły rok.

W środę wieczorem za odrzuceniem sprawozdania KRRiT głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden wstrzymał się od głosu.

Senat podjął też uchwałę o odrzuceniu informacji RMN o jej działalności w 2019 roku. Za odrzuceniem informacji było 49 senatorów, przeciw 45 senatorów, nikt się nie wstrzymał.

Przyjął także nowelizację ustawy o RMN, która wprowadza procedurę powoływania przez prezydenta członka Rady w przypadku wygaśnięcia czyjegoś członkostwa przed upływem kadencji. Za nowelą ustawy opowiedziało się 93 senatorów, jeden był przeciw i jeden wstrzymał się od głosu.

Informację o działalności RMN oraz sprawozdanie z działalności KRRiT przyjął już Sejm. Nastąpiło to 14 sierpnia 2020 roku. Gdyby zarówno Sejm, jak i Senat odrzuciły sprawozdanie KRRiT, to nastąpiłoby wygaszenie kadencji Krajowej Rady – chyba że nie zatwierdziłby tej decyzji prezydent RP. 

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji KRRiT ma obowiązek przedstawić sejmowi, senatowi, prezydentowi oraz prezesowi Rady Ministrów sprawozdanie z działalności za poprzedni rok.

(BAE, 01.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.