Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel NaTemat.pl prawie podwoił zysk netto

Właściciel NaTemat.pl osiągnął prawie milion zł zysku netto (screen Natemat.pl)

Spółka Glob360, wydawca m.in. NaTemat.pl, w 2019 roku wypracowała 976 tys. zł zysku netto przy 7,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Ze sprawozdania opublikowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że w porównaniu z 2018 rokiem przychody spółki ze sprzedaży wzrosły o 24,6 proc. Dodatkowo firma otrzymała 693 tys. zł dotacji.

Koszty działalności operacyjnej były wyższe o 25,2 proc. i wyniosły 7,2 mln zł, z czego 1,6 mln zł przeznaczono na wynagrodzenia (spadek o 12,4 proc.).

Zysk netto rok do roku urósł o 90,2 proc., do 976 tys. zł. Udziałowcy spółki - Tomasz Lis (65 proc. udziałów) i Robert Jędrzejczyk (35 proc.) - zdecydowali się przeznaczyć go w całości na kapitał zapasowy.

Wspólnicy podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia 11 sierpnia zdecydowali się odwołać z zarządu Monikę Ruszkowską, dyrektor biura reklamy Grupy NaTemat.pl.

Grupę NaTemat.pl tworzą serwisy: NaTemat.pl, InnPoland.pl, AszDziennik.pl, MamaDu.pl i dadhero.pl, uruchomiony w październiku 2019 roku.

(KOZ, 25.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.