Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec Radia Wawa. "Alergia na Warszawę"

Po zmianie nazwy na antenie nadal grana będzie polska muzyka (fot. Hendrik B/Pexels)

Grupa ZPR Media szykuje rebranding sieci Radio Wawa - ustalił "Presserwis". Stacja ma zmienić nazwę na Super Nowa.

- Stacja "Wawa" jest źle postrzegana na prowincji. W innych miastach jest alergia na Warszawę - mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media. Rozgłośnia ma nadawać jako Super Nowa. Zmieni się nie tylko nazwa. - Nie chcemy, żeby radio było tylko szafą grającą, te czasy minęły. Bardziej stawiamy na słowo - zapowiada Zbigniew Benbenek.

Radio nadal ma grać jedynie polską muzykę (taki format wprowadzony został w 2004 roku). - Jaka to będzie muzyka, tego nie powiem, ale się zmieni. Będzie to bardziej spójne muzycznie radio - zapowiada Benbenek. Obecnie Radio Wawa gra przeboje lat 80. i 90., a także najnowsze piosenki, w tym disco polo.

Grupa ZPR Media już wcześniej przymierzała się do zmiany nazwy Radia Wawa, wówczas z tego pomysłu się wycofano.

Sieć Radio Wawa tworzy obecnie 13 stacji, poza Warszawą m.in. w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie i Kielcach. Nadawca Radia Wawa - spółka International Communication - w 2019 roku miała 4,7 mln zł przychodów i 323 tys. zł zysku netto.

Do Grupy ZPR Media należą również: sieć Eska, ponadregionalne Vox FM i stołeczna Eska Rock. Zarządza również programem sieci Radio Plus.

W okresie czerwiec-sierpień 2020 roku sieć Radia Wawa miała 2 proc. udziału w czasie słuchania, a razem z Eską i Vox FM - 13 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 23.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.