Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa TVP chce rezygnacji z Eurowizji Junior

Prezydium rady programowej TVP ws. Eurowizji Junior chce spotkać się z zarządem spółki (fot. materiały prasowe)

Rada programowa Telewizji Polskiej jest przeciwna kontynuowaniu przez spółkę współpracy przy konkursie Eurowizja Junior.

Portal Gazeta.pl, który pierwszy poinformował o sprawie, napisał o przyjętej przez radę programową uchwale zgłaszającej "sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu".

Rada programowa TVP twierdzi, że konkurs Eurowizja Junior jest sprzeczny z ustawą o radiofonii i telewizji, która zabrania rozpowszechniania audycji "zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich". "Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział" - stwierdziła rada programowa w uchwale, cytowanej przez Gazeta.pl. Zwraca się do spółki o stworzenie "własnej audycji promującej aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji".

Gazeta.pl podała, że prezydium rady programowej TVP chce spotkać się w tej sprawie z zarządem TVP.

TVP 2 emituje obecnie program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020". Jego zwycięzca będzie reprezentować Polskę w tym konkursie. Tegoroczna edycja ma odbyć się 29 listopada w Warszawie.

Rada programowa TVP jest organem opiniotwórczo-doradczym. Dziesięciu członków wskazują kluby parlamentarne, a pięciu - Rada Mediów Narodowych.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 23.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.