Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski ma nową posadę

Tomasz Kowalczewski pod koniec maja przestał kierować radiową Trójką (fot. Piotr Molecki/East News)

Tomasz Kowalczewski, były dyrektor Programu III Polskiego Radia, został zastępcą dyrektora biura współpracy z zagranicą Polskiego Radia - ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że po tym, jak 25 maja Tomasz Kowalczewski przestał kierować Trójką, wykorzystywał zaległy urlop. Pracownicy Polskiego Radia typowali, że Kowalczewski może trafić do Informacyjnej Agencji Radiowej albo Polskiego Radia 24.

Tomasz Kowalczewski w połowie maja unieważnił notowanie "Listy przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki zdecydował się odejść z Trójki, podobnie jak wielu dziennikarzy (część wróciła, kiedy Kowalczewskiego na stanowisku dyrektora Programu III zastąpił Kuba Strzyczkowski).

⇒ ZOBACZ TEŻ: Co się stało w Trójce? Piosenka Kazika wywołała lawinę

Kowalczewski unieważnił notowanie "Listy przebojów"

Jak informował dziennikarz Trójki Bartosz Gil, Tomasz Kowalczewski dzwonił do ówczesnego szefa muzycznego Piotra Metza z prośbą o "zrobienie czegoś z tym Kazikiem", a następnie po drugiej w nocy wysłał SMS: "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o ktorej rozmawialismy nie byla na Antenie" (pisownia oryginalna). Otrzymanie takiej wiadomości potwierdził Piotr Metz, który pokazał go również Monice Olejnik.

Przed senacką komisją kultury Kowalczewski tłumaczył pod koniec maja, że dostał informację, że "coś jest" z notowaniem "Listy przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika, ale konkretów nie podał. 

Tomasz Kowalczewski Trójką kierował od listopada 2019 roku. Od maja 2017 roku, zajmował stanowisko wicedyrektora anteny (kierował nią Wiktor Świetlik). Wcześniej, od stycznia 2016 do początku kwietnia 2017 roku, był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości m.in. kierował redakcją aktualności radiowej Jedynki i był korespondentem Polskiego Radia na Bałkanach.

⇒ WIĘCEJ O RADIOWEJ TRÓJCE

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.