Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Szydłowska w internetowym Newonce.radio

Agnieszka Szydłowska o dołączeniu do Newonce.radia poinformowała na Instagramie (screen Instagram.com/Babaszydlo)

Agnieszka Szydłowska, przez 17 lat dziennikarka Programu III Polskiego Radia, dołącza do zespołu internetowej rozgłośni Newonce.radio.

Szydłowska poinformowała o tym na Instagramie w niedzielę wieczorem. Prowadzone przez nią audycje znajdą się w nowej ramówce stacji, która startuje w przyszły poniedziałek 21 września.

"Newonce gra u nas wszędzie - w domu, w aucie. I myślę, że to radio akurat nie jest jak inne »projekty w internecie«. Bywa, że realizuje audycje, które powinno realizować radio publiczne, gdyby można było w nim mówić jasno, co się myśli i wyrażać opinie bez obaw o cenzurę. Bywa też szczeniackie i aroganckie - jak medium robione przez młodych ludzi. W sumie od takiego radia zaczynałam" - opowiadała Agnieszka Szydłowska w rozmowie z serwisem Radionewsletter.pl, zamieszczonej jeszcze przed ogłoszeniem jej przejścia do Newonce.radia. Szydłowska przed Trójką pracowała w Rozgłośni Harcerskiej i Radiostacji.

Agnieszka Szydłowska zdecydowała się odejść z Trójki po tym, jak w maju ówczesna dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów.

Agnieszka Szydłowska miała mieć program w radiowej Dwójce. "Były plany i był to dla mnie bardzo ważny moment zawodowy. Propozycja, która w pełni, a może nawet na wyrost, doceniała moje umiejętności. Jednak dopóki mamy w radiu panią prezes Agnieszkę, nie widzę tam dla siebie miejsca" - stwierdziła Szydłowska w rozmowie z serwisem Radionewsletter.pl.

Współpracę z Szydłowską zakończył natomiast TVP Kultura, a współtworzony przez nią "Tygodnik kulturalny" spadł z anteny. Od września dziennikarka realizuje cykl podcastów "Nagrywki pani Szydłowskiej" dla Empiku.

(KOZ, 14.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.