Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Culture.pl z cyklem "Białoruś – droga do wolności"

Teksty białoruskich autorów będą publikowane nie tylko po polsku, ale też po angielsku i rosyjsku (screen Culture.pl)

Serwis Culture.pl (Instytut Adama Mickiewicza) otwiera swoje łamy dla Białorusinów. W cyklu "Białoruś – droga do wolności" mają się pojawić teksty, które przedstawią spojrzenia białoruskich autorów na wydarzenia w ich kraju. Wybrane teksty opublikuje też "Rzeczpospolita".

Teksty będą publikowane po polsku, angielsku i rosyjsku, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Białoruscy autorzy przedstawią swoje spojrzenie na relacje polsko-białoruskie i na rolę białoruskiej inteligencji w tamtejszych wydarzeniach.

Pierwsze teksty cyklu "Białoruś – droga do wolności" ukażą się w sobotę w dodatku "Rzeczpospolitej" "Plus Minus" i jednocześnie w serwisie Culture.pl. W jednym z tekstów białoruski poeta Andriej Chadanowicz opowie o fascynacji Jackiem Kaczmarskim i o tym, jak piosenka "Mury" stała się hymnem białoruskich protestów.

(BAE, 11.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.