Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była prezenterka telewizyjna Monika Szatyńska-Luft nie jest już rzeczniczką MSZ

Monika Szatyńska-Luft jest autorką książek „Śmiech iguany” i „System argentyński”. Zajmowała się też hodowlą koni arabskich (fot. materiały prasowe)

Monika Szatyńska-Luft po niespełna pół roku przestała być rzeczniczką Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Szanowni Państwo, moja misja dobiegła końca. Dziękuję całemu świetnemu zespołowi Biura Rzecznika Prasowego. Dziękuję moim followersom - miło było się tu spotkać! Temu, kto obejmie to konto życzę przynajmniej podwojenia liczby obserwujących" – napisała na twitterowym profilu rzecznika MSZ Monika Szatyńska-Luft.

Zapytana o to, czy jej odejście jest związane z powołaniem nowego ministra spraw zagranicznych i kto po niej będzie pełnił funkcję rzecznika oraz jakie ma plany zawodowe, odpowiada: – Wszystko, co miałam w tej chwili do powiedzenia, przekazałam w moim tweecie pożegnalnym. 

Szatyńska-Luft rzeczniczką MSZ została w marcu 2020 roku. Wcześniej była wieloletnią prezenterką TVP 1. Współpracowała również z hiszpańską telewizją publiczną TVE i Polsatem. Przed objęciem funkcji w MSZ zajmowała się promocją wydarzeń kulturalnych. Była wydawczynią i redaktorką naczelną serwisu Polskiearaby.com.

(BAE, 07.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.