Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Politycy Solidarnej Polski nie są zapraszani do TVP Info

Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ma być w konflikcie z premierem (fot. Piotr Molecki/East News)

Od ponad miesiąca żaden z polityków Solidarnej Polski nie pojawił się w głównych programach publicystycznych TVP Info - wynika z analizy Onetu. Według portalu decyzję podjął Jarosław Kaczyński.

Jak napisał Onet, ostatni raz program "Minęła 20" członek partii Zbigniewa Ziobry odwiedził 19 lipca - był to poseł Mariusz Kałużny. Dwa dni wcześniej poseł tej partii Jacek Ozdoba gościł w porannym paśmie stacji. Jak dodaje portal, codziennie w TVP Info pojawiają się politycy PiS, a prawie codziennie – Porozumienia Jarosława Gowina, drugiego koalicjanta partii Kaczyńskiego. Onet dodaje, że polityków SP nie ma też w "Gościu Wiadomości" (Ziobro był tam 3 lipca), bywają za to w porannym paśmie TVP 1.

Według informacji portalu decyzję o zakazie zapraszania ludzi Ziobry do programów TVP Info podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powodem miał być przypuszczony tuż po wyborach atak TVP na premiera Mateusza Morawieckiego, który ma walczyć z Ziobrą o dominację w obozie władzy. "Wiadomości" wytykały wtedy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że kupuje reklamy w "mediach antyrządowych".

(JSX, 26.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.