Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zyska na nowej umowie z Ekstraklasą

Dzięki nowej umowie ligowa piłka powinna mieć w TVP większą oglądalność (fot. Pixabay.com)

Piłkarska Ekstraklasa SA ma w poniedziałek ogłosić kontrakt dotyczący transmisji telewizyjnych w sezonach 2021/22 i 2022/23. Nadal będzie płacić klubom ponad 220 mln zł za sezon. To efekt przedłużenia kontraktu telewizyjnego z Canal+ i TVP - informuje serwis Meczyki.pl.

Kluby chciały, aby w okresie przejściowym kontrakt telewizyjny nie został zmniejszony z powodu okrojonej liczby meczów (z 296 do 240). Do tej pory podział wyglądał tak, że Canal+ pokazywał wszystkie mecze, a TVP jeden w każdej kolejce (najczęściej w TVP Sport, ale czasem na jednej z dwóch głównych anten) - 12 meczów pierwszego, 12 drugiego i 13 trzeciego wyboru. Z dotychczasowego podziału nie był zadowolony dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, wskazując, że mecze trzeciego wyboru mają słabą oglądalność.

Jak informują Meczyki.pl, na nowym kontrakcie zyska TVP. We właśnie rozpoczętym sezonie, liczącym tylko 30 kolejek zamiast 37, TVP może wybierać po równo, czyli ma po 10 meczów każdego wyboru. Od kolejnego, kiedy liga będzie liczyć już 18 zespołów, znikną mecze trzeciego wyboru, a TVP będzie miała 17 pierwszego i 17 drugiego wyboru.

Canal+ za prawa płaci ok. 180 mln zł rocznie, TVP ponad 40 mln zł. Warunki nowej umowy mają być bardzo zbliżone.

(MAC, 24.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.