Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sekielscy chcą pomóc innym twórcom dokumentu i publicystyki

Tomasz Sekielski był gościem tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych Pol'and'Rock Festival (screen Onet/Kreciola.tv)

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy chcą pomóc innym twórcom w sfinansowaniu niezależnych produkcji dokumentalnych.

"Chcemy stworzyć miejsce, w którym produkować będziemy reportaże, filmy dokumentalne i programy publicystyczne. Chcemy stworzyć system, dzięki któremu będzie łatwiej to wszystko finansować" - powiedział Tomasz Sekielski w rozmowie z Onetem. "Widząc, że wśród potencjalnych widzów jest duże zainteresowanie finansowaniem filmów dokumentalnych i niezależnych produkcji telewizyjnych, stwierdziliśmy, że warto zrobić coś, z czego skorzystają też inni twórcy" - dodał Sekielski. Szczegóły przedsięwzięcia mają być ogłoszone za kilka tygodni.

Obecnie Tomasz i Marek Sekielski kończą film o SKOK i pracują nad trzecim dokumentem dotyczącym pedofilii w Kościele. Na te produkcje, podobnie jak na "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego", pozyskali finansowanie poprzez zbiórkę w serwisie crowfundingowym Patronite.

(GK, 10.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.