Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Play sfinalizował transakcję przejęcia Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile Polska ma kontynuować działalność w ramach grupy Play Communications SA (fot. materiały prasowe)

Spółka P4, operator sieci Play i spółka zależna od Play Communications SA, nabyła 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska.

Virgin Mobile Polska to marka obecna na rynku od 2012 roku i ma kontynuować  działalność w ramach grupy Play Communications SA. Na jej przejęcie zgodził się prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Play obsługuje 13 mln użytkowników, a VMP – 400 tys.

"Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii, które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jean Marc Harion, CEO Play.

Cena nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln euro (59 mln zł). Sprzedającymi były m.in. fundusz Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II LP oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

(AMS, 10.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.