Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook dołączył do Twittera i zlikwidował post Trumpa

Sztab kampanii Trumpa oskarżył media społecznościowe o stronniczość wobec prezydenta (fot. Whitehouse.gov)

Facebook usunął post Donalda Trumpa z powodu podania fałszywej informacji na temat koronawirusa. Serwis dołączył w ten sposób do Twittera, który jako pierwsze medium społecznościowe usuwał wpisy prezydenta USA.

Post zawierał klip wideo z telefonicznego wywiadu udzielonego programowi Fox & Friends (Fox News), w którym Trump, przekonując do otwarcia szkół, stwierdził, że dzieci są "prawie odporne" na COVID-19. Tweet z filmem, opublikowany przez konto @TeamTrump i udostępniony przez prezydenta, został również ukryty przez Twitter Inc. za złamanie zasad dotyczących informowania o COVID-19. Rzecznik Twittera powiedział, że właściciel konta @TeamTrump musi usunąć wpis, aby móc ponownie tweetować. YouTube poinformował, że także usunął nagranie za naruszenie zasad dotyczących informowania o koronawirusie. Oryginalny wywiad pozostaje jednak dostępny na koncie stacji telewizyjnej Fox News.

Sztab kampanii Trumpa oskarżył obie firmy o stronniczość wobec prezydenta. Jednak Centers for Disease Control and Prevention (CDC) stwierdziło, że chociaż to na dorosłych przypada większość przypadków zachorowań na koronawirusa, dzieci i niemowlęta także bywały zakażone i mogą przenosić chorobę. Analiza Światowej Organizacji Zdrowia dotycząca 6 mln zakażeń między 24 lutego a 12 lipca wykazała, że odsetek zakażonych dzieci w wieku 5-14 lat wynosił około 4,6 proc.

(MAC, 07.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.