Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP i Emitel podpisały umowę w sprawie MUX 3

Umowa obejmuje dziesięć kolejnych lat (fot. Piotr Molecki/East News)

Telewizja Polska i Emitel zawarły 10-letnią umowę na dystrybucję programów TVP na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Umowa dotyczy nadawania programów TVP na MUX 3, budowy platformy teleinformatycznej zapewniającej emisję sygnałów produkcyjnych między oddziałami terenowymi i centralą nadawcy, a także uwzględnia zapisy dotyczące zmiany standardu nadawania i kodowania z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Zmiany częstotliwości (tzw. refarming) odbywają się etapami w latach 2020 i 2022. Nowy standard nadawania wejdzie w życie w 2022 roku.

Wartości umowy żadna ze stron nie ujawniła.

Podpisanie nowej umowy oznacza kontynuację współpracy między TVP i Emitelem. Poprzednia umowa obowiązywała od 2010 roku i dotyczyła zaprojektowania i budowy sieci nadawczej DVB-T wraz z usługą emisji sygnału trzeciego multipleksu. Jej wartość to prawie 616 mln zł.

Na MUX 3 są nadawane TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP Historia i TVP 3.

(KOZ, 04.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.