Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" zmienia poniedziałkowe i sobotnie wydania

Sobotnie wydanie "Gazety Wyborczej" będzie liczyło w sumie ponad 100 stron

W poniedziałki w "Gazecie Wyborczej" (Agora) od 3 sierpnia zamiast tygodnika "Ale Historia" będzie ośmiostronicowy magazyn "Ekonomia+". "Ale Historia" będzie w soboty. Wtedy też pojawi się 40-stronicowa "Wolna Sobota", a lokalne strony z sześciu ośrodków zastąpi dział Prosto z Miasta.

Na łamach magazynu "Ekonomia+" będą publikowane analizy gospodarcze, porady prawników, wywiady z przedsiębiorcami i informatory o zmianach w przepisach i emeryturach. Materiały graficzne będzie przygotowywał serwis BIQdata. Zespół magazynu, kierowanego przez Wojciecha Pelowskiego, tworzą dziennikarze połączonych działów Gospodarka, Technologie i Mój Biznes. Nadal w poniedziałki będzie do gazety dołączany magazyn reporterów "Duży Format". "GW" będzie tego dnia kosztowała 5,99 zł (dotychczas 4,99 zł).

"Ale Historia" będzie dodawana do sobotniego wydania. W tym dniu od 1 sierpnia będzie się ukazywał także magazyn opinii "Wolna Sobota", liczący minimum 40 stron - w osobnym grzbiecie, z okładkami na grubszym papierze. Redakcja zapowiada, że "chce pokazywać w nim różne światopoglądy i światy, stawiać kontrowersyjne hipotezy i patrzeć w przyszłość". W magazynie mają publikować dziennikarze "GW", współpracujący z redakcją polscy i zagraniczni eseiści, felietoniści i pisarze. Pojawią się też przedruki z prasy zagranicznej. Za ten magazyn odpowiadają Marek Markowski, Marcin Kącki i Łukasz Grzymisławski.

W newsowym grzbiecie sobotniej "GW" pojawią się też działy, które dotychczas były w środku tygodnia: Wyborcza to Wy (listy czytelników) i przygotowywany przez 20 lokalnych redakcji Prosto z Miasta. Ten drugi dział zastąpi lokalne strony "GW", które w soboty ukazywały się jeszcze w siedmiu miastach (w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach). Strony lokalne w soboty pozostaną tylko w stolicy.

Nadal w soboty będzie tygodnik "Wysokie Obcasy". Całe wydanie "Wyborczej" tego dnia ma liczyć ponad 100 stron, a jego cena to 7,99 zł (dotychczas 5,99 zł)

Do sobotnich wydań "GW" będzie dołączany darmowy kod, dający weekendowy dostęp do tekstów na Wyborcza.pl i do fragmentów premierowych książek.

Zmiany w "GW" wspiera autopromocja na łamach gazety i Wyborcza.pl oraz kampania przygotowana przez dział marketingu.

Jak wynika z danych ZKDP, w maju średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła 65 241 egz. (spadek o 26,84 proc. w porównaniu do maja 2019 roku).

(JSX, 30.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.