Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Resorty prenumerują głównie "Rzeczpospolitą" i "Dziennik Gazetę Prawną"

Osiem ministerstw, spośród tych, które nam odpowiedziały, prenumeruje najliczniej "Rz" i "DGP"

Dzienniki "Rzeczpospolita" i "Dziennik Gazeta Prawna" to najczęściej prenumerowane przez ministerstwa tytuły prasowe. Resort obrony najliczniej korzysta z "Nowej Techniki Wojskowej", a resort finansów z "Harvard Business Review Polska".

Większość ministerstw prenumeruje głównie "Dziennik Gazetę Prawną" i "Rzeczpospolitą". Wiodą prym pod względem liczby prenumerowanych egzemplarzy we wszystkich ministerstwach poza Ministerstwem Finansów, gdzie na pierwszym miejscu jest "Harvard Business Review Polska" z 43 subskrypcjami cyfrowymi, i Ministerstwem Obrony Narodowej, które zamawia 225 egz. "Nowej Techniki Wojskowej" (pracownicy MON mają też dostęp do "Charakterów" - 121 egz. i magazynu "Focus" - 86 egz.). Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poza 14 egz. "Rz" i 13 egz. "DGP" prenumeruje także 13 egz. "Namiarów na Morze i Handel". Często prenumerowany jest także "Puls Biznesu". Nie widać faworyzowania pism o określonej linii politycznej: prenumerowane są zarówno tytuły takie jak "Gazeta Polska Codziennie" czy "Nasz Dziennik", jak i "Polityka", "Gazeta Wyborcza", a także "NIE" i "Fakty i Mity".

Kancelaria Prezydenta RP prenumeruje 29 egz. "Rzeczpospolitej", 28 egz. "Tygodnika do Rzeczy", 27 egz. "Sieci" i 25 egz. "DGP". Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zamawia 31 egz. "Rz", 30 egz. "DGP", 26 egz. "Sieci", 25 egz. "Tygodnika do Rzeczy", a także 24 subskrypcje cyfrowe "Rz" i 23 "Gazety Wyborczej". Kancelaria Sejmu zamawia 93 egz. "Rz", 50 egz. "Niedzieli" i 45 egz. "DGP" (w tym na potrzeby klubów parlamentarnych, kół poselskich, wicemarszałków Sejmu i biur kancelarii). Kancelaria Senatu ma 18 subskrypcji cyfrowych "Rz" oraz po 17 prenumerat papierowych "Rz" i "DGP".

3 lipca szefowie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki zapowiedzieli, że ich resorty rezygnują z prenumeraty "Faktu". "Nie prenumeruje się szamba" - napisał na Twitterze minister kultury Piotr Gliński. Tego dnia na okładce tabloidu znalazło się bowiem zdjęcie Andrzeja Dudy z podpisem: "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał jej rękę w krocze. Panie Prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego?". Jak informowała "Rzeczpospolita", 14 marca prezydent ułaskawił siedem osób, w tym "osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego". Tvn24.pl podał, że o ułaskawienie wnioskowały partnerka i córka mężczyzny, które były jego ofiarami.

Wszystkie trzy resorty poinformowały nas, że nie prenumerują już "Faktu". - Od razu po tym, jak pani minister to zapowiedziała, w poniedziałek [6 lipca - przyp. red.] zgłoszono to do komórki, która zajmuje się kwestiami obsługi i prenumerat, i zrezygnowaliśmy z prenumeraty. Nie prenumerujemy już "Faktu" - podkreśla Natalia Górna, dyrektor biura komunikacji Ministerstwa Sportu. Dziewięć innych ministerstw, które odpowiedziały na nasze pytanie, w dalszym ciągu prenumeruje tabloid.

Informacji o prenumerowanych tytułach do zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy m.in. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sprawiedliwości.

(JSX, 30.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.