Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiana w radzie nadzorczej Eurozetu

Media Development Investment Fund ma pośrednio udziały w czeskiej spółce SFS Ventures, która jest większościowym udziałowcem Eurozetu (fot. materiały prasowe)

Harlan Miles Mandel, CEO amerykańskiego funduszu Media Development Investment Fund, wszedł do rady nadzorczej Eurozetu.

Fundusz ma pośrednio udziały w czeskiej spółce SFS Ventures, która od lutego 2019 roku jest większościowym udziałowcem Eurozetu (ma 60 proc. udziałów). Harlan Miles Mandel został przewodniczącym rady nadzorczej. Zastąpił Kihara Kiarie, chief investment officera MDI. Kiarie odszedł do Geller & Company.

Fundusz w radzie nadzorczej reprezentuje również Joanna Różycka-Iwan. Z kolei przedstawicielem Agory, mniejszościowego udziałowca, jest Grzegorz Kossakowski. Agora za 40 proc. udziałów zapłaciła 130,8 mln zł.

Agora czeka obecnie na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie pozostałych 60 proc. udziałów w Eurozecie. Spółka spodziewa się decyzji UOKiK w tej sprawie po wakacjach.

Agora, publikując wyniki finansowe za 2019 rok, podała wyniki Eurozetu za ponad dziesięć miesięcy. Od 20 lutego do 31 grudnia 2019 roku spółka wypracowała 17,4 mln zł zysku netto przy 187,7 mln zł przychodów, podczas gdy w 2018 roku zysk wyniósł 26,8 mln zł, a przychody 197,5 mln zł.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 29.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.