Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd nakazał Tvp.info usunąć artykuły o Marku Niedźwieckim

Marek Niedźwiecki z radiową Trójką związany był od 1982 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Sąd nakazał serwisowi Tvp.info usunięcie artykułów na temat byłego dziennikarza radiowej Trójki Marka Niedźwieckiego. Zdaniem jego pełnomocnika zarzucały one Niedźwieckiemu "manipulacje przy wynikach Listy, a także przyjmowanie korzyści w przeszłości".

- Sąd uwzględnił mój wniosek o zabezpieczenie i nakazał usunięcie spornych materiałów już teraz, co oznacza, że roszczenie jest wstępnie uznane za uzasadnione - zaznacza mec. Maciej Ślusarek.

Wieloletni dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Marek Niedźwiecki domaga się oficjalnych przeprosin za naruszenie dóbr osobistych i przekazania 10 tys. zł na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom, po tym jak został oskarżony o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów oddanych na poszczególne piosenki w ramach notowania "Listy przebojów Trójki" z 15 maja. 10 czerwca jego pełnomocnik mec. Maciej Ślusarek złożył pozew przeciwko Polskiemu Radiu oraz jego władzom (prezesce Agnieszce Kamińskiej i byłemu już dyrektorowi Trójki Tomaszowi Kowalczewskiemu), a także przeciwko TVP.

TVP zarzuca Niedźwieckiemu manipulacje

- TVP na swoich stronach internetowych opublikowała sześć artykułów, które zarzucają mojemu klientowi manipulacje przy wynikach Listy, a także przyjmowanie korzyści w przeszłości – tłumaczy Ślusarek w rozmowie z "Presserwisem". - Materiały nie dość, że zawierają nieprawdziwe i szkalujące informacje, to jeszcze były tworzone bez zadania panu Markowi Niedźwieckiemu nawet jednego pytania w celu potwierdzenia – dodaje.

Jak informuje, w ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił jego wniosek o zabezpieczenie. - Nakazał usunięcie spornych materiałów już teraz, co oznacza, że roszczenie jest wstępnie uznane za uzasadnione. TVP została zobowiązana do usunięcia tych artykułów ze swoich stron – mówi Ślusarek.

O to, czy Tvp.info otrzymała postanowienie sądu i czy usunęło teksty, zapytaliśmy redaktora naczelnego serwisu Samuela Pereirę i rzecznika TVP. Do czasu zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Strzyczkowski przeprosił, Niedźwiecki nie wrócił

W serwisie znajduje się kilka artykułów opublikowanych w maju, w których pojawia się nazwisko Niedźwieckiego. Nie ma w nich jednak aluzji do przyjmowania przez niego korzyści w przeszłości ani zarzutów manipulacji. "Okazało się, że doszło do nieprawidłowości w zliczaniu głosów" - pada w jednym z nich.

25 maja dyrektorem Trójki został Kuba Strzyczkowski, który na antenie przeprosił zespół "Listy przebojów Trójki": Niedźwieckiego, Halinę Wachowicz i Bartosza Gila. Po tym jak Strzyczkowski został dyrektorem, na antenę wrócili m.in. Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek i Piotr Metz, który swój powrót uzależniał od przeproszenia zespołu "Listy przebojów Trójki".

Marek Niedźwiecki związany był z Trójką, z krótką przerwą, od 1982 roku. Po oskarżeniach o manipulację przy liczeniu głosów odszedł ze stacji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 29.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.