Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC i ITV udostępnią serwis BritBox w 25 krajach

BritBox chwali się największą na świecie kolekcją brytyjskich filmów i programów (fot. screen youtube/britbox

BBC Studios i ITV poinformowały, że chcą udostępnić usługę streamingową BritBox nawet w 25 krajach Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej.

"Biorąc pod uwagę sukces tej usługi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie niedawno osiągnęła milion subskrybentów, a także w Wielkiej Brytanii, gdzie została uruchomiona w listopadzie 2019 roku, BritBox będzie dążyć do poszerzenia swojego globalnego zasięgu" - napisali w oświadczeniu partnerzy przedsięwzięcia. Rzecznik BritBox nie podał konkretnych krajów, ale jeszcze w tym roku serwis streamingowy ma zadebiutować w Australii.

BritBox, działający jako spółka joint venture komercyjnego ramienia publicznego nadawcy BBC Studios i prywatnego nadawcy ITV, chwali się największą na świecie kolekcją brytyjskich filmów i programów. Zaczął również oferować oryginalne produkcje, np. "The Bletchley Circle: San Francisco" na rynku amerykańskim.

(MAC, 28.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.