Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Ale Historia" i "Wolna Sobota" dodatkami do sobotniej "Gazety Wyborczej"

"Ale Historia" była dołączana do poniedziałkowych wydań "Gazety Wyborczej" od stycznia 2012 roku

Od 1 sierpnia sobotnie wydanie "Gazety Wyborczej" (Agora) będzie ukazywać się z nowym dodatkiem "Wolna Sobota". W soboty do dziennika dołączany będzie też dodatek "Ale Historia", który do wczoraj ukazywał się w poniedziałki.

Agora nie odpowiedziała na nasze pytania, czy "Wolna Sobota" będzie stałym dodatkiem (czy wprowadzonym tylko na wakacje), jaka będzie jego objętość, jakie treści będzie zawierał, kto będzie jego redaktorem prowadzącym i czy zmieni się cena sobotniego wydania "GW". - Obecnie trwają prace nad zmianą dotyczącą weekendowego wydania "Wyborczej", o szczegółach poinformujemy wkrótce – ucina Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.

"Ale Historia" ma już na stałe pojawiać się w soboty. "Tak będzie już zawsze – mamy nadzieję, że do końca świata" - napisał we wczorajszym wydaniu dodatku jego naczelny Mirosław Maciorowski. "Ale Historia" pojawiła się w "GW" w 2012 roku, od początku dodawana była do poniedziałkowych wydań tytułu.

W sobotnim wydaniu "GW" ukazuje się też dodatek "Magazyn Świąteczny", w poniedziałkowym zaś "Duży Format".

Jak wynika z danych ZKDP, w maju średnia sprzedaż ogółem "GW" wyniosła 65 241 egz. (spadek o 26,84 proc. wobec maja 2019 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, PAZ, 28.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.